Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători

”Am venit cu gândul de a câştiga”. Florin Pîrvu voia mai mult de la meciul cu Hermannstadt

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 11 feb 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

În minutul 88, jocul a fost întrerupt pentru scurt timp pentru ca medicii de la stadion să intervină pentru a ajuta un spectator.

Antrenorul celor de la Petrolul, Florin Pîrvu, a declarat că e nemulţumit de rezultat, deoarece obiectivul a fost ca echipa sa să plece cu toate punctele de la Sibiu.

”Am venit cu gândul de a câştiga cele trei puncte. Situaţiile mai mari au fost de partea noastră în prima repriză. Repriza a doua a fost echilibrată, fără mari ocazii. Un 0-0, în care ambele echipe au încercat să joace. Nici cei de la Hermannstadt nu îşi doreau egalul, noi nici atât. E un punct câştigat, trebuie să ne concentrăm la meciul următor.

E clar că ne dorim, nu mai e vorba doar de ofensivă. Am creat ocazii, nu suntem o echipă care să stea doar defensiv. Am reuşit să avem situaţii clare de gol. Nu suntem mulţumiţi, dar e un punct obţinut. Trebuie să legăm cu o victorie”,