Ultima oră
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei
Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania
Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială

"Am vrut să sun la UEFA ca să anuleze meciul". Wesley Sneijder s-a plictisit îngrozitor în timpul partidei Arsenal - Atletico Madrid

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 Wesley Sneijder, fostul mijlocaş olandez al echipei Inter Milano, a criticat dur spectacolul slab de la meciul dintre Arsenal şi Atlético Madrid, din returul semifinalelor Ligii Campionilor. El pledează pentru o finală între PSG şi Bayern, relatează RMC Sport.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22435114/1/sne.jpg

 

Fabulosul meci PSG-Bayern (5-4) de săptămâna trecută aduce dezavantajul faptului că face ca majoritatea celorlalte partide să pară fade. Şi în special cealaltă semifinală, din care Arsenal a ieşit triumfătoare după victoria din retur împotriva lui Atlético (1-0), marţi, la şase zile după egalul din Spania (1-1). Iar spectacolul oferit de cele două echipe în cele două meciuri a fost mult mai puţin entuziasmant. Wesley Sneijder s-a plictisit teribil.


Sneijder prezice o victorie uşoară pentru echipa câştigătoare a meciului Bayern-PSG

”Am vrut să sun la UEFA după 35 de minute ca să anuleze meciul, să le ordone jucătorilor să părăsească terenul şi să anunţe Bayern München împotriva PSG ca finală a Ligii Campionilor”, a declarat fostul jucător, acum consultant pentru canalul olandez Ziggo Sport. „Sincer, meciul ăsta a fost de-a dreptul plictisitor.”

Pentru fostul jucător al echipei Real Madrid, Arsenal şi Atlético Madrid nu au evoluat la nivelul aşteptat în această fază a competiţiei. „Să urmăreşti meciul dintre Arsenal şi Atlético Madrid nu semăna deloc cu o semifinală a Ligii Campionilor”, a continuat el. "Nu au avut intensitate, creativitate şi calitate adevărată în ultimii 30 de metri. În finală, mi-e greu să-mi imaginez că vor pune în dificultate o echipă precum PSG sau Bayern München. Având în vedere ce am văzut în seara aceasta, va fi o victorie uşoară pentru una dintre cele două echipe. La acest nivel, ne aşteptăm la spectacol şi la fotbal de înaltă clasă, dar am fost departe de asta.”

Vicecampionul mondial din 2010, care a jucat la Nice în sezonul 2017-2018, consideră, de asemenea, că Arsenal a beneficiat de decizii de arbitraj favorabile. „Arsenal ar trebui să-i fie foarte recunoscător arbitrului în această seară”, a adăugat el. „A existat un contact evident cu (Giuliano) Simeone. Faptul că nu a căzut nu înseamnă că nu a fost fault. A mai existat şi un alt penalti împotriva lui Griezmann care nu a fost fluierat. Pentru mine, au fost penaltiuri incontestabile.”

Echipa engleză Arsenal Londra a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia spaniolă Atletico Madrid, în manşa secundă a semifinalelor Ligii Campionilor. Cu 2-1 scor general, tunarii s-au calificat în ultimul act al competiţiei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri