Ultima oră
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase
Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei
Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială

Amenzi uriaşe la meciul Dinamo - FCSB

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 31 oct 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Jandarmeria Bucureşti anunţă că a aplicat 21 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 124.365 de lei, cu ocazia meciului Dinamo – FCSB, disputat miercuri seară în Cupa României. Campioana României a câştigat derby-ul, scor 4-0.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40167/21820373/1/dinamo-bucuresti-fcsb-cupa-romaniei-30-10-2024-2.jpg

Dintre sancţiunile contravenţionale, patru, în valoare totală de 100.000 de lei, au fost aplicate organizatorului evenimentului sportiv, iar trei sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 21.000 de lei, au fost aplicate societăţii specializate de pază şi protecţie, pentru nerespectarea obligaţiilor ce le revin.

De asemenea, au fost aplicate şapte sancţiuni complementare privind interzicerea accesului la competiţiile sportive pe o perioadă de şase luni sau un an.

În plus, au fost întocmite 14 acte de sesizare în vederea înaintării către organele abilitate, în conformitate cu prevederile Legii nr. 126 din 1995 privind regimul materiilor explozive, cu modificările şi completările ulterioare.

Se fac verificări pentru identificarea şi sancţionarea altor persoane care au încălcat cadrul legal în vigoare, a precizat Jandarmeria Capitalei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Fotbal Romania

Ultimele articole Toate articolele