Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Anchetă disciplinară a UEFA după ce fanii echipei Fenerbahce au scandat numele lui Putin la meciul cu Dinamo Kiev

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 28 iul 2022

UEFA a anunţat numirea unui inspector de etică şi disciplină care va ancheta ceea ce s-a întâmplat la meciul de miercuri dintre Fenerbahce şi Dinamo Kiev.

“În conformitate cu articolul 31 (4) al Regulamentului Disciplinar UEFA, un inspector de etică şi disciplină al UEFA va face o anchetă disciplinară cu privire la presupusul comportament necorespunzător al suporterilor Fenerbahce la meciul Fenerbahce – Dinamo Kiev”, se arată pe site-ul UEFA.

Fanii echipei Fenerbahce au scandat numele lui Vladimir Putin la meciul cu Dinamo Kiev, pierdut, scor 1-2, în preliminariile Ligii Campionilor. Fanii au început să cânte şi să scandeze numele lui Putin după ce Dinamo Kiev a deschis scorul prin Buialski, în minutul 57.

Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, formaţia Fenerbahce Istanbul, scor 2-1, după prelungiri, şi s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru Dinamo Kiev au marcat Buialski (57) şi Karavaev (114). Golul echipei Fenerbahce a fost înscris de Szalai, în minutul 89. În tur, scorul a fost egal, 0-0.