Ultima oră
Becali a renunţat la doi jucători de la FCSB. MM Stoica: ”Eu i-aş fi păstrat, dar Gigi are ultimul cuvânt” | VIDEO EXCLUSIV Becali a renunţat la doi jucători de la FCSB. MM Stoica: ”Eu i-aş fi păstrat, dar Gigi are ultimul cuvânt” | VIDEO EXCLUSIV
Elias Charalambous a semnat cu echipa pentru care a evoluat ca jucător. ”A avut o carieră importantă” Elias Charalambous a semnat cu echipa pentru care a evoluat ca jucător. ”A avut o carieră importantă”
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic
Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă

Andrei Nicolescu, analiza prestaţiilor lui Musi după o lună în tricoul lui Dinamo. Ce a avut de spus oficialul „câinilor” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat de Marius Ivaşcu pe 5 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Andrei Nicolescu, preşedintele celor de la Dinamo, a oferit câteva impresii despre prestaţiile atacantului lateral Alexandru Musi, adus în această vară de la FCSB.

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22121922/1/profimedia-0995433999.jpg

 

 

 

 

Alexandru Musi a fost implicat în cel mai important transfer al verii între două echipe din campionatul intern. Fotbalistul crescut în academia celor de la FCSB a fost parte din înţelegerea pe care „roş-albaştrii” au făcut-o cu Dinamo pentru a-l aduce pe Dennis Politic.

 

În ciuda trecutului său, Alexandru Musi a fost primit bine de către suporterii formaţiei din Ştefan cel Mare. Jucătorul le-a răsplătit susţinerea şi a reuşit primul său gol chiar la debutul pentru Dinamo, în meciul încheiat 2-2 cu Csikszereda.

În etapa a patra din SuperLigă, Dinamo a întâlnit-o pe marea rivală FCSB, iar „Eternul Derby” a reprezentat o nouă ocazie pentru Musi să iasă la rampă. Fotbalistul a marcat primul gol al „câinilor” în victoria cu 4-3, reuşită cu care a intrat la inimile fanilor.

Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Andrei Nicolescu a vorbit despre evoluţiile lui Alexandru Musi în tricoul lui Dinamo. De asemenea, preşedintele trupei din Ştefan cel Mare a povestit cum au început tratativele pentru aducerea jucătorului.

„(n.r. Ce impresie v-a lăsat Musi) E fericit, asta e cel mai important. Se simte în ambientul lui aici, e fericit. Şi nimeni nu cred că a discutat cu el (n.r. înainte de meciul cu FCSB): <Vai, joci împotriva FCSB-ului, ce vrei să demonstrezi?>. N-a fost despre asta. Este doar bucuria lui că e în teren şi că se încadrează în sistemul pe care noi îl construim. Ne bucurăm pentru el şi sperăm că o să facă un sezon reuşit.

(n.r. Cum a pornit ideea de a-l transfera) A venit de la noi. Eu am şi discutat în mai multe rânduri cu agentul lui şi am început aşa să tatonăm lucrurile”, a declarat Andrei Nicolescu, în exclusivitate pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Superliga

Ultimele articole Toate articolele