Andrei Nicolescu, preşedintele lui Dinamo, a vorbit despre campania de transferuri din această perioadă de mercato.
Citește și

Oficialul formaţiei din Ştefan cel Mare a anunţat că sub comanda lui Nuno Campos vor mai ajunge şase jucători în această perioadă de transferuri. Dinamo a transferat deja patru jucători: Răzvan Radu (Metalul Buzău), Martin Pascual (Mirandes), Alaa Bellaarouch (Braga), Ştefan Opriş (Poli Iaşi).
"Ne mai dorim încă un fundaş central. Pascual a venit acum pentru că ne trebuie concurenţă acolo. Mai căutăm o variantă mai bună ca fundaş central, avem o ţintă, dar jucătorii pe care îi dorim noi sunt încă pe plajă, abia au început vacanţa. Cluburile de la care vrem să luăm nu au deschis birourile. Ne mai dorim 2 mijlocaşi centrali.
Şi ne dorim şi doi atacanţi. Ne mai dorim şi un fundaş lateral. Încercăm că mai aducem jucători până la finalul cantonamentului şi să vedem după aia, când ne întoarcem, ce rămâne de făcut. Unul român şi unul străin vin acum, în rest sunt ţinte străină.
Dacă aveam români de mare calitate, i-am fi luat. Nu avem de unde să-i luăm, iar pe cei foarte buni nu avem bani să-i luăm, mă refer la jucătorii de la FCSB, Rapid, CFR", a spus Andrei Nicolescu pentru Prima Sport.
