Ultima oră
Scandal cât casa la un club din România! Au vândut promovarea de faţă cu arbitrii: "Lasă, bă, mingea în poartă!" Scandal cât casa la un club din România! Au vândut promovarea de faţă cu arbitrii: "Lasă, bă, mingea în poartă!"
George Russell a câştigat Marele Premiu al Austriei. Britanicul de la Mercedes a plecat din pole George Russell a câştigat Marele Premiu al Austriei. Britanicul de la Mercedes a plecat din pole
Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece” Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Darius Olaru. ”Trebuia să las omul să plece”
Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni Serena Williams revine la Wimbledon pe arena principală. Jaqueline Cristian joacă luni
Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC Sebastien Ogier a triumfat în Grecia şi a ajuns la două victorii stagionale în WRC
E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani E gata! Fotbalistul dorit de FCSB a aterizat în România şi a semnat cu Rapid: contract pe 3 ani

Andrei Nicolescu anunţă schimbări masive la Dinamo! Şase jucători sunt pe punctul de a semna cu alb-roşii | EXCLUSIV

Dinamo Publicat de Sergiu Crăciun astăzi, 17:37
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Andrei Nicolescu, preşedintele lui Dinamo, a vorbit despre campania de transferuri din această perioadă de mercato.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22497442/1/profimedia-0995433999.jpg

Oficialul formaţiei din Ştefan cel Mare a anunţat că sub comanda lui Nuno Campos vor mai ajunge şase jucători în această perioadă de transferuri. Dinamo a transferat deja patru jucători: Răzvan Radu (Metalul Buzău), Martin Pascual (Mirandes), Alaa Bellaarouch (Braga), Ştefan Opriş (Poli Iaşi).

"Ne mai dorim încă un fundaş central. Pascual a venit acum pentru că ne trebuie concurenţă acolo. Mai căutăm o variantă mai bună ca fundaş central, avem o ţintă, dar jucătorii pe care îi dorim noi sunt încă pe plajă, abia au început vacanţa. Cluburile de la care vrem să luăm nu au deschis birourile. Ne mai dorim 2 mijlocaşi centrali.

Şi ne dorim şi doi atacanţi. Ne mai dorim şi un fundaş lateral. Încercăm că mai aducem jucători până la finalul cantonamentului şi să vedem după aia, când ne întoarcem, ce rămâne de făcut. Unul român şi unul străin vin acum, în rest sunt ţinte străină.

Dacă aveam români de mare calitate, i-am fi luat. Nu avem de unde să-i luăm, iar pe cei foarte buni nu avem bani să-i luăm, mă refer la jucătorii de la FCSB, Rapid, CFR", a spus Andrei Nicolescu pentru Prima Sport.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele