VIDEO | Edi Iordănescu, reacţie despre plecarea de la echipa naţională. ”Ne-au oferit toate condiţiile, sunt deschişi dialogului” VIDEO | Edi Iordănescu, reacţie despre plecarea de la echipa naţională. ”Ne-au oferit toate condiţiile, sunt deschişi dialogului”
VIDEO | Dennis Man, discurs optimist. ”Retrogradăm, dar cu acest meci putem privi încrezători spre viitor şi putem construi” VIDEO | Dennis Man, discurs optimist. ”Retrogradăm, dar cu acest meci putem privi încrezători spre viitor şi putem construi”
VIDEO | ”A fost o seară plăcută din toate punctele de vedere”. Puşcaş, meci foarte pentru pentru naţională VIDEO | ”A fost o seară plăcută din toate punctele de vedere”. Puşcaş, meci foarte pentru pentru naţională
VIDEO | Nicolae Stanciu nu vrea schimbarea selecţionerului. ”Îmi doresc ca Mister să rămână mult alături de noi" VIDEO | Nicolae Stanciu nu vrea schimbarea selecţionerului. ”Îmi doresc ca Mister să rămână mult alături de noi"
EXCLUSIV | Gică Popescu, analiza situaţiei lui Edi Iordănescu la naţională, după ce România a retrogradat: ”Sunt două perspective de discuţie” EXCLUSIV | Gică Popescu, analiza situaţiei lui Edi Iordănescu la naţională, după ce România a retrogradat: ”Sunt două perspective de discuţie”
VIDEO | Meci de senzaţie între Anglia şi Germania, în Nations League! Ungaria pierde contra Italiei. Rezultatele serii VIDEO | Meci de senzaţie între Anglia şi Germania, în Nations League! Ungaria pierde contra Italiei. Rezultatele serii

Andrei Prepeliţă a răbufnit, după victoria de la Mioveni! ”De un an de zile sunt contestat”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 19 aug 2022

FC Argeş a învins în deplasare, vineri, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

Andrei Prepeliţă a vorbit despre cei care-l contestă şi a punctat faptul că îşi vede de treabă şi nu se lasă afectat.

”Veneam după 2 înfrângeri, dar eu nu mi-am pierdut încrederea în echipă. Sunt conştient de ce fac şi de ce jucători am. Au fost multe lucruri negative din partea unora, multă presiune.

Am adus mulţi jucători şi omogenitatea suferă, când relaţiile de joc se leagă e altceva. De un an de zile sunt contestat la Piteşti, eu sunt răul că m-am întors şi am pus umărul, că am dus echipa în play-off. Eu îmi vâd de treaba mea, eu am fost şi azi să salut galeria”,
a explicat Prepeliţă, la flash-interviuri.