VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Anghel Iordănescu, verdict clar! Fostul selecţioner ştie cine va câştiga titlul în Superligă: ”Vor să o ajute!”

FCSB Publicat pe 6 dec 2023

Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, liderul din Superligă, echipa FCSB, într-un meci din etapa a 18-a.

Gălăţenii au deschis scorul la Bucureşti în minutul 7 al meciului, când Lixandru s-a complicat în propriul careu, i-a pasat încet lui Ovidiu Popescu şi Samuel Teles a profitat, interceptând şi deschizând scorul.

Gazdele au ripostat prin lovitura liberă a lui Florinel Coman, scoasă excelent de portarul Dur-Bozoancă. Portarul oaspeţilor a intervenit şi în minutul 43, la Miculescu, iar Ovidiu Popescu a trimis peste poartă în minutul 59.

Oţelul a înscris al doilea gol în minutul 64, prin Cisotti, iar Florinel Coman a primit al doilea galben şi, implicit, cartonaşul roşu în minutul 90+6.

S-a încheiat 2-0 pentru gălăţeni, iar FCSB este, în continuare, lider în clasament, cu 37 de puncte. Oţelul a câştigat al patrulea meci  stagional, a ajuns la 23 de puncte şi se află pe locul 9.

Recent Anghel Iordănescu a vorbit despre lupta la titlu. Fostul selecţioner susţine că FCSB este favorită, asta şi pentru că primeşte şi ajutor de la adeversare, care se încurcă.

”Vor să o ajute!”

”Sincer, din punctul meu de vedere FCSB în momentul de faţă are cel mai bun lot. Un lot competitiv, lot cu jucători de valoare, un lot cu jucători la echipa naţională, în vizorul echipei naţionale.

Din păcate, jocul nu demonstrează sau nu ne arată exact că ar putea să câştige campionatul. Din fericire pentru cei de la FCSB, se pare că şi CFR şi Rapid şi Craiova vor să o ajute să iasă campioană. După joc, nu prea (n.r. vor să iasă campioni cei de la Rapid, CFR Cluj sau Universitatea Craiova). După declaraţii, sunt deja campioni şi joacă deja în cupele europene”, a spus Anghel Iordănescu, la Fanatik.