Ultima oră
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”

Ante Puljic, mesaj înainte de Dinamo - FCSB: "Va fi ca un spectacol fără muzică!" Ce spune de viitorul său în Ştefan cel Mare

Dinamo Publicat pe 24 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/19400942/1/derby-de-romania.jpg

  • Dinamo - FCSB, joi, de la 20:00, pe Look Plus, în manşa tur a semifinalelor Cupei României

Ante Puljic spune că el şi colegii săi sunt gata de dubla de foc cu FCSB şi vor să repete performanţa din 2016, când Dinamo a disputat finala cu CFR, după ce a trecut de marea rivală în semifinale.

Marele regret al croatului e că meciurile se vor juca fără spectatori, considerând că Dinamo e formaţia dezavantajată.

"Derby-ul va fi foarte interesant, cu toată că, din nefericire, va fi fără spectatori. Ca un spectacol fără muzică. Pentru astfel de confruntări m-am întors în România. Sper să repetăm situaţia de acum 4 ani, să eliminăm FCSB, apoi să câştigăm finala. Trebuie să credem în noi, trebuie să avem şi noroc. Iniţial, aş fi zis că era mai uşor cu Sepsi sau cu Iaşiul. Dar fotbalul e imprevizibil.

Dacă-i eliminăm pe rivali în semifinale, teoretic, va fi mai uşor în finală. Mai bine că întâlnim FCSB în semifinale, în dublă manşă, decât în finală. V-am zis, un mare dezavantaj pentru Dinamo este că se joacă fără spectatori. Ne convenea să-i avem pe fani alături la ambele partide. Noi n-am vrut să facem vreun rău cuiva cu acea grevă de la Săftica de acum două săptămâni. Ci doar să tragem un semnal de alarmă. Orice om normal cred că ne-a înţeles. Nu e vorba de bani, vorbim aici de viitorul lui Dinamo, indiferent dacă Negoiţă va mai investi sau nu
”, a spus Ante Puljic, citat de Gazeta Sporturilor.


Puljic a vorbit şi despre situaţia actuală de la Dinamo, dar şi despre viitorul său, precizând că vrea să continue în Ştefan cel Mare şi în sezonul viitor, convins fiind că echipa va ieşi din această pasă proastă.

"Sincer, chiar cred că se va vinde Dinamo. Dacă nu va veni cineva, vor fi probleme uriaşe. Suporterii lucrează din greu ca să mişte lucrurile, să facă bani, însă nu vor putea fără investitori serioşi. Cred că domnul Negoiţă va pleca, poate e mai bine pentru toată lumea, să vină altcineva mai serios, să investească. A sosit momentul să lase pe altcineva. Chiar a zis că vrea, aşa că e mai bine.

Nu suntem într-o situaţie bună, e mai greu decât ne-am fi aşteptat. Avem nevoie de un declic. Parcă totul e împotriva noastră, de la natură la pandemie. Sincer, Dinamo are echipă de câştigat play-out-ul, cel puţin, nu să fie acolo, jos, în clasament. Trebuie să legăm câteva victorii. Cred că voi continua şi din vară la Dinamo. Mai am un an de contract. Depinde de situaţie, de antrenor, o să vedem. Depinde ce se va întâmpla şi cu clubul. Dacă situaţia va rămâne normală, eu voi continua
", a mai spus Puljic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele