VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Antrenorul lui FCU Craiova, supărat pe jucători. ”Ne pot învinge şi echipele din Liga 3 sau Liga 4”

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 3 dec 2023

Universitatea Cluj a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCU Craiova, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Gazdele au deschis scorul în minutul 18, prin Ianis Stoica, şi au mai avut o ocazie mare în minutul 25, la Daniel Popa. În minutul 38 Compagnucci a centrat şi Bahassa a egalat cu un şut din careu, iar la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1.

Clujenii s-au desprins în minutul 53, când Chipciu a trimis o pasă foarte bună, Daniel Popa a preluat şi l-a învins pe Gurău. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea clujenilor, care au urcat pe loc de play-off, 6, cu 26 de puncte. FCU Craiova este a 14-a în Superligă, cu 18 puncte.

Giovanni Costantino a fost foarte supărat pe prestaţia elevilor săi şi a avut un discurs dur.

”În atac, nu am fost buni deloc. Le cer scuze fanilor. Trebuie să înfruntăm realitatea. Am fost buni în ultimul meci, dar azi am fost foarte slabi. Nu e posibil. Nimeni nu acceptă o asemenea performanţă. Toată echipa nu a jucat bine. Nu e posibil să încasezi goluri aşa.

E lipsă de atenţie. Toată lumea a văzut. Avem meciuri dificile şi trebuie să schimbăm mentalitatea. Dacă avem atitudinea corectă, putem să învingem pe toată lumea. Dacă nu, ne pot învinge şi echipele din Liga 3 sau Liga 4”