Ultima oră
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final
VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial VIDEO Bucurie fără margini la la Kinshasa, după ce Congo s-a calificat în 16-imile Campionatului Mondial
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV 
Andrei Nicolescu, nemulţumit de prestaţia unor jucători de la Dinamo la ultimul amical din Polonia: ”M-a deranjat atitudinea lor” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp David Popovici, în drum spre o nouă medalie de aur! Sportivul român s-a calificat în finala probei de 200 de metri liber cu cel mai bun timp
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială

Anunţul Cristinei Neagu despre "retragerea" din naţională. "Îmi doresc o altfel de ieşire din handbal!" Tokyo ar fi putut fi ultima competiţie

Handbal Publicat pe 22 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20132832/1/neagu.jpg

Handbalista Cristina Neagu a anunţat că nu va mai juca pentru echipa naţională în acest an, pentru a se odihni după ce a acumulat o oboseală fizică şi psihică.

"Vine o pauză pentru mine. Cel mai probabil, nu o să joc la naţională în 2021. Sper să am mai multă energie la anul, să fiu mai motivată. Am acumulat oboseală fizică, psihică, am avut parte de câteva accidentări în ultimul an şi cred că e un moment bun să mă odihnesc, apoi să revin cu dorinţe noi. De la anul voi continua să joc la naţională, vreau să merg la Jocurile Olimpice. Sunt calificări pentru Euro de la anul, e Campionatul Mondial. Nicio echipă nu trebuie să depindă de o jucătoare. Fetele vor învăţa să joace şi fară mine. Nu vorbim de o retragere definitivă, e ceva temporar. Am nevoie doar de o pauză, am nevoie să-mi încarc bateriile. Dacă o să fiu sănatoasă şi voi conntinua să joc pentru echipa de club, cu siguranţă mă voi întoarce şi la naţională. Dacă ne calificam la Tokyo, era posibil să vorbim despre o retragere definitivă de la naţională. Îmi doresc o altfel de ieşire din handbal. La Paris, în 2024, deja o să am 36 de ani. Dar, mai e mult până acolo, îmi doresc să fiu sănătoasă", a declarat jucătoarea echipei CSM Bucureşti, miercuri seară, la revenirea tricolorelor din Macedonia de Nord, potrivit digisport.ro.

Naţionala de handbal feminin a României s-a calificat miercuri, în deplasare, la Campionatul Mondial, după ce a învins reprezentativa Macedoniei de Nord, scor 35-20 (18-10), şi în manşa retur din faza play-off a competiţiei. România rămâne astfel singura echipă din lume care a bifat toate ediţiile CM.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele