Ultima oră
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”
Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter
Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Anunţul lui Chivu înainte de partida cu Ajax: ”Îmi asum meritul pentru prestaţie!”

Champions League Publicat pe 15 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa italiană Inter Milano, antrenată de românul Cristian Chivu, a pierdut sâmbătă seara, în deplasare, scor 3-4, cu Juventus Torino, în etapa a treia din Serie A.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22165764/1/chivu-inter-4.jpg

Pentru antrenor, urmează debutul în Champions pe banca lui Inter Milano. 

Italienii vor juca contra celor de la Ajax, iar înainte de partidă, fostul mare fundaş român a oferit mai multe declaraţii. 

”Îmi asum meritul pentru prestaţie!”

”Îmi asum meritul pentru prestaţie, evident că mă doare că nu am adus niciun punct acasă. Am arătat calitate, personalitate şi dorinţa de a domina meciul. Apoi, chiar şi în momentele dificile, când am fost conduşi de două ori, nu ne-am pierdut calmul şi chiar am reuşit să întoarcem rolurile. Ne-a lipsit controlul în ultimele zece minute.

Trebuie să învăţăm din înfrângeri şi să înţelegem că în anumite momente trebuie să facem lucrurile altfel decât suntem obişnuiţi, fără a ne pierde concentrarea. Această echipă poate face multe lucruri, trebuie să se perfecţioneze.

Frumuseţea fotbalului este că următorul meci vine imediat şi va trebui să ne îmbunătăţim evoluţia. Va trebui să găsim determinarea, mândria şi furia care vin din amărăciunea înfrângerii împotriva lui Juventus.

Champions League se apropie, iar Inter vrea să onoreze competiţia, ca întotdeauna în ultimii ani. Este întotdeauna dificil să joci la Amsterdam, trebuie să mergem şi să facem un meci mare”, a spus Cristi Chivu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri