Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Arnold Garita la „U” Cluj? Conducerea ardelenilor a făcut anunţul cu privire la revenirea în SuperLiga a fostului atacant de la FC Argeş

U Cluj Publicat de Prima Sport pe 12 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Arndol Garita a fost dorit de „U” Cluj în acest final de mercato, însă atacantul nu va reni în SuperLiga.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38242/22162458/1/garita.jpg

După ce Mamadou Thiam a părăsit-o pe Universitatea Cluj şi a semnat cu FCSB, ardelenii i-au căutat înlocuitor senegalezului, iar printre cele mei vehiculate nume a fost cel al lui Arnold Garita, fostul atacant al celor de la FC Argeş.

În aceste momente, cel poreclit „Buldozerul” se află sub contract cu cei de la Hapoel Beer Sheva şi a reprezentat o soluţie pentru „U” Cluj, însă trupa pregătită de Ioan Ovidiu Sabău s-a reorientat şi l-a adus pe Virgiliu Postolachi, fostul jucător al marii rivale din oraş, CFR.

Conducerea lui „U” Cluj, prin vocea preşedintelui Radu Constantea, a confirmat faptul că s-a aflat în tratative cu Arnold Garita, ca în cazul în care cârful camerunez se despărţea de trupa din Israel, să revină liber de contract în SuperLiga, însă mutarea a picat.

”Au fost anumite discuţii şi cu Garita, dar şi cu alţi jucători de pe lista noastră. Am ales un jucător mai tânăr (n.r. – Virgiliu Postolachi). Nici vorbă (n.r. – despre 800.000 de euro ca sumă de transfer).

Nu am discutat cu Garita de o sumă de transfer. A fost o discuţie cu jucătorul ca în cazul în care îşi rezolvă toate problemele în Israel să vină liber de contract!”, a declarat preşedintele lui 'U' Cluj, potrivit fanatik.

De-a lungul carierei sale, Arnold Garita a mai trecut pe la echipe precum Chateauroux, Bristol City, Plymouth, Charleroi, USL Dunkerque, Villefranche şi Bourg-en-Bresse şi Al-Faisaly.

Stagiunea trecută, Garita a cucerit Cupa şi a terminat pe locul secund în campionatul Israelului, cu Hapoel Beer Sheva

În Superliga, atacantul camerunez a impresionat la FC Argeş, reuşind să marcheze 14 goluri şi să livreze 2 pase decisive în sezonul 2022/2023. Acesta a fost dorit în mai multe perioade de mercato de FCSB.

  • Garita este cotat de Transfermarkt la suma de 650.000 de euro.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

U Cluj

Ultimele articole Toate articolele