Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Astra, în colaps. Dani Coman, Bogdan Mara şi Ionuţ Badea pleacă de la echipă!

Superliga Publicat pe 23 mai 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20215417/1/coman.png


Retrogradată în Liga 2 şi învinsă de Craiova în finala Cupei României, 3-2 după prelungiri, Astra se pregăteşte de cele mai grele săptămâni din istorie, iar întreaga conducere şi-a anunţat plecarea.
 
Dani Coman, artizanul proiectului care i-a adus titlul lui Ioan Niculae, i-a anunţat deja pe jucători că partida cu Dinamo a fost ultima, iar contractul directorului sportiv Bogdan Mara a ajuns la final. În plus, antrenorul Ionuţ Badea pleacă şi el, nedorind să meargă în al doilea eşalon.
 
"Băieţii merită felicitaţi pentru atitudine. Astra nu e o echipă de Liga 2. Doar că au fost alte probleme în ultima perioadă care au afectat echipa. E un deznodământ trist. Lucrurile grave ar fi rămas oricum, şi dacă am fi câştigat. Era doar o tresărire de orgoliu. Nu ştiu ce se va întâmpla, domnul Niculae va decide. E păcat că s-a ajuns aici. În condiţii normale, Astra lupta pentru play-off. 
 
Eu am terminat contractul aici. Dani Coman a anunţat că e ultimul lui meci ca preşedinte. Cred că i-a ajuns şi lui. Dacă el nu era, Astra era desfiinţată de mult timp. A făcut tot posibilul să se ajungă măcar la final de campionat", a declarat Bogdan Mara, sâmbătă seară, la finalul partidei cu Craiova.
 
"Nu, e o situaţie pe care nu o duc mai departe. Am acceptat pentru Dani Coman, pentru Petre Buduru, dar am făcut-o pentru ei, pentru perspectiva de a salva echipa şi pentru a câştiga Cupa. Dar acum e închis. Dacă ar fi fost garanţii, situaţii stabile, atunci puteam discuta, dar altfel nu cred", a anunţat şi Ionuţ Badea.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele