Ultima oră
Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct
Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV
Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV

Astra se destramă, după retrogradarea în Liga 2. Ionuţ Badea: "Nu văd un viitor acolo. Cu siguranţă, jucătorii îşi vor găsi alte echipe" EXCLUSIV

Astra Giurgiu Publicat de Andrei Ionascu pe 2 iun 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38235/20228336/1/ionut-badea.jpg

Astra Giurgiu a retrogradat în Liga 2, după ce s-a clasat pe penultimul loc în play-out-ul Ligii 1. La emisiunea 'Look Sport LIVE' de la Look Sport+, antrenorul Astrei, Ionuţ Badea, a anunţat că nu va continua la echipă, aceeaşi decizie fiind luată de către majoritatea jucătorilor.

Astra a jucat neîntrerupt în Liga 1 din 2009 încoace, a câştigat titlul în 2016 şi a încheiat pe locul 2 în 2014.

În acest sezon, Astra a jucat finala Cupei României, pierdută cu 3-2 în faţa Universităţii Craiova, după 120 de minute de joc.

"Cu două etape rămase de campionat plus o semifinală de Cupă cu Dinamo, era un fel de roata norocului să pot reuşi la Astra. Dar feedback-ul de la jucători a fost fantastic şi le mulţumesc pentru colaborare. Dacă s-ar fi plătit măcar un salariu, ar fi fost situaţia mai stabilă. Din păcate, nu s-a reuşit acest lucru şi a rămas doar partea sportivă. Nu pot să spun că jucătorii nu şi-au dorit. Mă bucur că măcar am jucat finala Cupei, am vrut să câştigăm trofeul şi n-am fost departe. Era foarte greu să motivezi o echipă retrogradată pentru această finală.

Dacă ar fi existat perspectiva unui viitor, aş fi rămas şi în Liga 2. Din păcate, nu văd acest viitor acolo şi rămâne doar o experienţă. Aştept un nou proiect. Sper într-o reconstrucţie a Astrei, dar n-am văzut acest lucru. Totul este posibil, are un patron avid de fotbal. Tot timpul a încercat să fie aproape de echipă.

90% dintre jucătorii Astrei i-aş putea lua oricând la o altă echipă. Cu siguranţă, îşi vor găsi alte echipe. Sunt jucători de valoare şi de caracter", a spus Ionuţ Badea, în cadrul emisiunii 'Look Sport LIVE' de la Look Sport+.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt