Ultima oră
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic
Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro

Atac devastator la adresa lui Marius Şumudică: „Ţi-ai bătut joc de ei, de noi, de tine, de morţi şi de vii! Dacă-ţi pute, mergi cu Dumnezeu”. Şucu şi Angelescu, luaţi şi ei la ţintă

Rapid Publicat de Prima Sport pe 13 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dinamo şi Rapid au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 8 din play-off. După o primă repriză în care ambele au prestat un joc slab, elevii lui Zeljko Kopic au dominat partea a 2-a.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22030125/1/sumi-moldovan-sucu.jpg

Dinamo şi Rapid au remizat, astăzi seară, pe Arena Naţională. După o primă repriză foarte slabă în care niciuna dintre echipe nu a avut vreo ocazie importantă, elevii lui Zeljko Kopic au preluat iniţiativa şi au dominat copios actul secund.

Cu două etape rămase de disputat din actuala stagiune, Rapid ocupă locul 5, 32 de puncte, în timp ce Dinamo se află pe ultima poziţie în play-off, cu 31 de puncte. Astfel, visul grupării de sub Podul Grant pare tot mai departe de a se realiza, având în vedere că se află la 5 puncte de locul 3, poziţie ce asigură prezenţa la barajul pentru Conference.

După meciul dintre cele două rivale din Capitală, Marian Iancu a lansat un atac devastator la adresa lui Marius Şumudică, care, la conferinţa de presă, şi-a făcut praf jucătorii.

”Domnule Şumudică, dacă-ţi pute, mergi cu Dumnezeu. I-ai adus la teren ca ăla cu calul la târg, ca să-l facă de râs. Ţi-ai bătut joc de ei, de noi, de tine, şi de morţi, şi de vii. Norocul nostru s-a numit cretinismul unor jucători cu varza de la Dinamo.

Doamne fereşte. Ăia sunt duşmani între ei. Nu mai folosiţi tricourile alb-vişinii. Nu le meritaţi. Mă opresc să nu încep să vă înjur. Sunteţi toţi nişte borduri!”, a scris Marian Iancu, pe contul său personal de Facebook.

Nu a trecut mult timp, şi Marian Iancu a publicat o nouă postare prin care i-a luat la ţintă pe Dan Şucu şi Victor Angelescu, acuzându-i că mint cu neruşinare.

”Băi, neterminaţilor! Ce aţi făcut cu Rapidul nostru? Ce aveţi cu el? Cum să vă bateţi joc în halul ăsta! Ce se întâmplă? Vorbiţi! Spuneţi adevărul! Cât ne mai minţiţi? La anul luăm campionatul. Este? Şi cupa. Luaţi lămâie! Multă! Să vă treacă!”, a mai scris fostul patron de la Poli Timişoara.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele