VIDEO ǀ FC Hermannstadt - FC Argeş, azi, ora 14:30, LIVE pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO ǀ FC Hermannstadt - FC Argeş, azi, ora 14:30, LIVE pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Conor McGregor a donat un milion de euro fostei sale săli de box Conor McGregor a donat un milion de euro fostei sale săli de box
Două prietene ale tinerei care l-a acuzat pe Dani Alves de agresiune sexuală susţin versiunea acesteia Două prietene ale tinerei care l-a acuzat pe Dani Alves de agresiune sexuală susţin versiunea acesteia
Sebastian Colţescu va arbitra derby-ul de la Cluj, dintre CFR şi FCSB Sebastian Colţescu va arbitra derby-ul de la Cluj, dintre CFR şi FCSB
CFR Cluj a trimis lista UEFA! Jucătorii importanţi la care a renunţat Dan Petrescu şi noile nume CFR Cluj a trimis lista UEFA! Jucătorii importanţi la care a renunţat Dan Petrescu şi noile nume
VIDEO ǀ România trece cu mari emoţii de Thailanda şi accede în Grupa I Mondială a Cupei Davis VIDEO ǀ România trece cu mari emoţii de Thailanda şi accede în Grupa I Mondială a Cupei Davis

Atalanta a învins Spezia cu 5-2 şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei

Serie A Publicat pe 19 ian 2023

Atalanta Bergamo a învins joi, pe teren propriu, scor 5-2, formaţia Spezia, în optimile de finală ale Cupei Italiei.

Primul sfert de oră al meciului dintre Atalanta şi Spezia a fost unul cu trei goluri înscrise. Lookman a reuşit o dublă pentru gazde, în minutele 10 şi 12, dar Albin Ekdal a readus pe Spezia în joc cu un gol marcat în minutul 14. Hateboer, în minutul 26, a refăcut avantajul de două goluri al Atalantei, însă Daniele Verde a redus din diferenţă în minutul 38 şi la pauză s-a intrat Atalanta – Spezia 3-2.

Repriza secundă a adus desprinderea Atalantei, în minutul 72, prin Hojlund, iar autogolul înscris de Ampadu în minutul 90 a închis tabela la 5-2 pentru Atalanta, care s-a calificat în sefrturile de finală ale Cupei Italiei.

În sferturile de finală, Atalanta va evolua cu Internazionale Milano.