Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi Ireal! Doi titulari de la Rapid au "sărbătorit" în club înfrângerea cu Poli Iaşi
VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare VIDEO | Sepsi – ”U” Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 2! Primă repriză plictisitoare
Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria Simeone, discurs ironic după remiza cu Almeria
NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento" NEWS ALERT | CFR Cluj l-a transferat pe "Messi din Salento"
Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una" Ladislau Boloni a declanşat scandalul momentului în Franţa! "Meriţi să-ţi plesnesc una"
Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat Edvard Novak, fiul fostului ministru al Sportului, implicat într-un accident rutier! Eduard Novak a explicat ce s-a întâmplat

Athletic Bilbao a învins pe Cadiz, scor 4-1, deşi a jucat mai bine de o jumătate de oră în zece

La Liga Publicat pe 4 feb 2023

Athletic Bilbao a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Cadiz, în etapa a 20-a din La Liga. Bilbao a evoluat în zece din minutul 57.

Athletic Bilbao a deschis scorul în minutul 10, prin Sancet, dar a fost egalată în minutul 25, când oaspeţii au înscris prin Escalante. Însă bascii nu au renunţat şi au mai înscris de două ori până la pauză. Sancet a reuşit dubla în minutul 35, pentru ca Alvarez să facă 3-1 în minutul 44

În partea secundă, Berchiche, de la gazde, a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat în minutul 57, însă cursul jocului nu s-a modificat. Athletic Bilbao a dominat şi a mai înscris prin Sancet, în minutul 75, şi învingători cu 4-1 bascii se află pe locul 7 în La Liga, cu 29 de puncte acumulate.

Cadiz este pe loc retrogradabil, 18, cu doar 19 puncte adunate.