VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Atletism: Andrea Mikloş, locul 5 în finală la 400 metri, la CE de la Roma

Atletism Publicat pe 10 iun 2024

Atleta Andrea Mikloş s-a clasat, luni, pe locul 5 în finală la 400 metri, la Campionatele Europene de la Roma.

Andrea Mikloş a încheiat cursa cu timpul de 50.71 secunde, cea mai bună performaţă personală a sezonului.

Medalia de aur a revenit sportivei Natalia Kaczmarek (Polonia, 48.98 secunde), care devine lider mondial cu această performanţă.

În finale, până în prezent, România a obţinut rezultatele: Joan Chelimo Melly – medalie de argint, Meringor Delvine Relin – locul 4,  Mădălina Sîrbu – locul 65, Nicolae Soare – locul 55, la semimaraton; Stella Rutto – locul 4 şi calificare la JO, la 3.000 metri obstacole; Diana Ion – locul 5 şi Florentina Iuşco – locul 9, la triplusalt; Rareş Toader – locul 7, la aruncarea grutăţii; Diana Maria Lătăreţu – locul 28, la 20 km marş.

O singură finală cu prezenţă românească la start va mai avea loc, marţi, la triplusalt masculin, cu Răzvan Grecu pe listă (locul 6, grupa B, 16.48 metri, cea mai bună performanţă personală a sezonului).

Campionatele Europene de la Roma se desfăşoară între 7-12 iunie.