VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

Australian Open | Osaka, Barty şi Badosa, calificări facile în turul al treilea

Tenis Publicat pe 19 ian 2022

Marile favorite de pe partea superioară a tabloului de simplu feminin s-au calificat fără probleme în turul al treilea al Australian Open.

Japoneza Naomi Osaka, locul 14 WTA şi cap de serie numărul 13, a învins-o, în turul al doilea, cu scorul de 6-0, 6-4, pe americanca Madison Brengle, locul 54 WTA, după un meci de o oră şi cinci minute minute.

Deţinătoarea trofeului va da piept în manşa următoare cu americanca Amanda Anisimova, locul 60 WTA.

Australianca Ashleigh Barty, locul I WTA, a trecut, cu scorul de 6-1, 6-1, de italianca Lucia Bronzetti, locul 142 WTA, venită din calificări, după un meci de 52 de minute.

Barty va evolua în turul al treilea cu o altă jucătoare italiană, Camila Giorgi, locul 33 WTA şi cap de serie numărul 30.

Spaniola Paula Badosa, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 8, a învins-o, cu scorul de 6-0, 6-3, pe o a treia jucătoare italiană, Martina Trevisan, locul 111 WTA, de asemenea venită din calificări, în 71 de minute.

Badosa o are ca adversară în turul al treilea pe ucraineanca Marta Kostiuk, locul 66 WTA.

Dintre favoritele care au evoluat pană acum în ziua a treia a turneului, Belinda Bencic din Elveţia, locul 22 WTA şi cap de serie numărul 22, a fost eliminată de americanca Amanda Anisimova, locul 60 WTA, scor 6-2, 7-5, după o partidă de o oră şi 28 de minute.