E gata! Starul lui Leverkusen a luat marea decizie

Xabi Alonso ar putea avea stradă cu numele său la Leverkusen Xabi Alonso ar putea avea stradă cu numele său la Leverkusen
NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi
E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului E gata! Cine o va pregăti pe Rapid până la finalul sezonului
Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal Lovitură spectaculoasă pregătită de un club din Superligă! Simona Halep ar putea intra în fotbal
Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă” Vivi Răchită a dezvăluit trei episoade halucinante de pe vremea ”Cooperativei”! ”Cu pistol pe masă”

”Avem fotbalişti buni în lot şi merităm să fim sus în clasament”. FCU Craiova revine pe primul loc în play-out

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 8 apr 2023

FCU Craiova a întrecut sâmbătă, în deplasare, formaţia ”U” Cluj, scor 3-1, în etapa a treia din play-out-ul Superligii. Atacantul Chiţu a reuşit un ”hat-trick”.

Oltenii au început în forţă partida de la Mediaş şi în minutul 7 conducea cu 2-0. Chiţu a deschis scorul în minutul 5, din pasa lui Asamoah, iar în minutul 7 tot Chiţu a înscris din centrarea lui Miron. Scorul a fost majorat în minutul 27, de acelaşi Chiţu, de această dată profitând de o pasă a lui Bauza.

În minutul 53 clujeanul Miron a fost eliminat pentru un fault la Bahassa, după ce arbitrul Iulian Călin a consultat sistemul VAR. Scorul final a fost stabilit în minutul 90, când Duarte a trimis în propria poartă.

Oltenii au revenit pe primul loc în play-out, iar Nicolo Napoli a ţinut să îşi laude elevii.

”Avem fotbalişti buni în lot şi merităm să fim sus în clasament. Jucăm meci de meci pentru cele 3 puncte. Dacă adversarii sunt mai buni, asta e. O să vedem cu cine jucăm şi unde ne aflăm etapă de etapă", a spus Napoli, la finalul partidei.