VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă VIDEO | Flacăra Olimpică a fost aprinsă
NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni NEWS ALERT | Un jucător cu meciuri la echipa naţională, OUT pentru şase luni
Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional Focus 18 urcă Prima TV pe locul IV în audienţe în rândul publicului 21-59, la nivel naţional
Ian Foster va antrena în Japonia Ian Foster va antrena în Japonia
NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului NEWS ALERT | Lovitură de teatru! Informaţia care dinamitează viitorul Rapidului
Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice Nu vor avea adversar! Echipa de baschet a Statelor Unite ale Americii pentru Jocurile Olimpice

”Avem noroc că au înscris doar atâtea goluri”. Klopp, tranşant, după eşecul la scor cu City

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2023

Manchester City s-a impus clar în faţa lui Liverpool cu 4-1, într-un meci din runda 29 de Premier League. Partida a putut fi urmărită în direct pe Prima Sport 1 şi online, prin intermediul platformei www.primaplay.ro.

Meciul a început perfect pentru ”cormorani”, care au deschis scorul în minutul 17 prin Salah, dar s-au văzut egalaţi la doar 10 minute, Alvarez fiind cel care a marcat golul de 1-1.

Imediat după pauză elevii lui Guardiola au lovit de două ori, prima oară prin De Bruyne în minutul 46 şi în minutul 53, prin Gundogan. Grealish s-a trecut şi el pe tabelă, în urma unei combinaţii cu starul belgian al ”cetăţenilor”.

Jurgen Klopp nu s-a ferit de cuvinte şi a declarat că echipa sa a avut noroc că nu a primit mai multe goluri de la ”cetăţeni”.

”Este complet inacceptabil. I-am lăsat să facă tot ce vor, am fost norocoşi că nu au prins o zi şi mai bună.

Avem noroc că au înscris doar atâtea goluri, le mulţumim. Meciul putea fi diferit şi asta e de rău pentru noi"
, a declarat Klopp, pentru Mirror.

După acestă victorie, City se apropie la cinci puncte de liderul Arsenal, în timp ce Liverpool rămâne pe locul 6 pentru moment.