Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Balint e dispus să discute cu şefii despre plecarea de la UTA Arad. Discursul antrenorului învins cu 6-0 de Astra

Superliga Publicat pe 21 dec 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19741778/1/bal.jpg


Tehnicianul echipei UTA Arad, Laszlo Balint, a declarat, luni seară, după meciul cu Astra Giurgiu, scor 0-6, că obiectivul realist al formaţiei sale este menţinerea în Liga I şi a menţionat că vrea să lupte până la capăt la gruparea arădeană, dar dacă se consideră că este nevoie de o schimbare de antrenor, este dispus să discute.
 
“Ăştia suntem în acest moment, trecem printr-un moment foarte dificil. Eu îmi asum acest rezultat. Dar ced că putem să terminăm campionatul cu capul sus. Poate pe undeva ne-a luat un pic valul şi în contextul în care am reuşit unele rezultate surprinzătoare. Ne doream şi noi mai mult. Realitatea este alta. Realitatea spune că UTA trebuie să lupte pentru menţinerea în prima ligă. Ne doare cum terminăm anul, dar per ansamblu cred că UTA a avut ommente frumoase în acest an. Să se scuture toată lumea de ce s-a întâmplat pe final de 2020 şi să revenim altfel, că lupta e lungă”, a spus Balint la posturile care transmit Liga I.
 
Întrebat dacă se gândeşte să se despartă de UTA Arad, el a răspuns: “Eu nu sunt genul de antrenor care să renunţe, o să duc lupta până la capăt, dar dacă oameni din club se gândesc că este nevoie o schimbare de antrenor sunt deschis la discuţii. Dar repet, eu sunt luptător. Este un moment greu. Cel mai uşor este să cedezi în momentele grele. Ce facem, cedăm? Dăm bir cu fugiţii? Eu sunt luptător”.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele