Ultima oră
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

Barcelona începe negocierile cu Manchester City, pentru transferul lui Oleksandr Zinchenko. Informaţiile din presa spaniolă

Barcelona Publicat pe 25 mar 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/20651404/1/zin.jpg

Oleksandr Zinchenko, în vârstă de 25 de ani, poate ajunge la Barcelona în vara care vine. Catalanii ar fi început, deja, negocierile cu Manchester City potrivit presei din Spania, mai ales că s-a aflat că fotbalistul din Ucraina e pregătit să facă trecerea din Premier League în La Liga.

Acum, nu mai rămâne decât ca echipele să ajungă la un acord în privinţa sumei de transfer, care ar putea să fie cu mult peste cota de piaţă a fundaşului, de 25 de milioane de euro. Până şi Pep Guardiola şi-a dat acordul pentru ca Zinchenko să plece, dacă Manchester City va obţine o sumă de transfer bună.

În acest sezon, apărătorul a prins 18 meciuri şi a oferit două pase de gol. El se află sub contract cu Manchester City din iulie 2016, când a fost luat de la Ufa pentru numai 2 milioane de euro.

Zinchenko îi doreşte lui Putin, într-un mesaj, "cea mai dureroasă moarte"

Fundaşul stânga ucrainean al echipei Manchester City, Oleksandr Zinchenko îi doreşte moartea lui Vladimir Putin, într-o postare ştearsă de pe Instagram, după ce Rusia a atacat Ucraina la primele ore ale dimineţii de joi, informează mirror.co.uk.

Oleksandr Zinchenko a scris că speră că Vladimir Putin va avea parte de "cea mai dureroasă moarte", cu cea mai mare de suferinţă.

Jucătorul de 25 de ani l-a făcut pe Putin "creatură" şi s-a plâns că mesajul său a fost eliminat de reţeaua de socializare.

Indignarea fotbalistului vine după ştirile de joi dimineaţă, conform cărora Rusia a lansat rachete şi bombe asupra unor ţinte de pe teritoriul ucrainean, iar tancurile sale au trecut graniţa cu Belarus pentru invada Ucraina.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele