Ultima oră
Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3 Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3
David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli” David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli”
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei

Barcelona renunţă la doi fotbalişti importanţi. Pe unul îl vinde pentru 10 milioane de euro, pe celălalt l-a ameninţat

Barcelona Publicat pe 11 iun 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/20241755/1/barcelona-123.jpg

Barcelona pregăteşte şi primele debarcări în această vară, după primele noutăţi. Cei mai importaţi jucători puşi pe lista neagră de conducere sunt doi fundaşi, Samuel Umtiti (27 de ani) şi Clement Lenglet (25 de ani). În privinţa primului, în mare măsură debarcarea lui a fost programată din pricina faptului că nu a dat un randament deloc bun în ultima perioadă, dar şi pentru că are un slariu foarte mare.

Conforma presei din Spania, conducerea nu e dispusă să-l mai plătească pe Samuel Umtiti cu 12 milioane de euro pe an. Atât de dezamăgiţi sunt conducătorii de el, încât îl dau pentru numai 10 milioane de euro.

Lenglet a fost chiar ameninţat de Barcelona. Ori pleacă, ori va fi trimis să se antreneze cu echipa a doua. O decizie incredibilă pentru un club de importanţa catalanilor.

Umtiti a venit la Barcelona pentru 25 de milioane de euro. A fost adus de la Lyon, în vara lui 2016. Sezonul trecut, francezul a prins numai 16 meciuri.

De partea cealaltă, Lenglet a ajuns la Barcelona în 2018, de la Sevilla, pentru 36 de milioane de euro. În ultima stagiune a prins 48 de meciuri şi a marcat un gol, în La Liga.

Umtiti e cotat de Transfermarkt la 8 milioane de euro, iar Lenglet la 25 de milioane de euro.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele