”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Barcelona s-a calificat în 8-imile Europa League, după un meci spectaculos cu Napoli! Borussia, Zenit, Dinamo Zagreb, OUT

Europa League Publicat pe 25 feb 2022

Glasgow Rangers, Betis Sevilla, FC Barcelona şi Sporting Braga s-au calificat în optimile de finală ale Ligii Europa, în urma rezultatelor de joi, din manşa secundă a play-off-ului. Au mai acces în optimi FC Sevilla, FC Porto, Atalanta şi Leipzig.

Rezultatele complete ale play-off-ului sunt următoarele:

• Napoli – FC Barcelona 2-4, 1-1 în tur. Au marcat: Insigne ’23 (penalti), Politano ’87 / Alba ‘8, Jong ’13, Pique ’45, Aubameyang ‘59.
  • Glasgow Rangers – Borussia Dortmund 2-2, 4-2 în tur. Au marcat: Tavernier ’22 (penalti), ’57 / Bellingham ’31, Malen ‘42.
  • Betis Sevilla – Zenit Sankt Petersburg 0-0, 3-2 în tur.
  • Sporting Braga – Şeriff Tiraspol 3-2 la lovituri de departajare, 2-0 după prelungiri, 0-2 în tur. Au marcat: Medeiros ’17, Horta ‘43.
  • Dinamo Zagreb – FC Sevilla 1-0, 1-3 în tur. A marcat: Orsic ’65 (penalti). În minutul 90+1, de la Sevilla a fost eliminat Delaney.
  • Lazio Roma – FC Porto 2-2, 1-2 în tur. Au marcat: Immobile ’19, Cataldi ‘90+5 / Taremi ’31 (penalti), Uribe ’68. Ştefan Radu a jucat până în minutul 54 la echipa Lazio. El a primit un cartonaş galben în minutul 4.
  • Olympiakos – Atalanta 0-3, 1-2 în tur. Au marcat: Maehle ’40, Malinovski ’67, ‘69. La Atalanta, Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 84, în locul lui Malinovski.
  • Real Sociedad – RB Leipzig 1-3, 2-2 în tur. Au marcat: Zubimendi ’65 / Orban ’39, Silva ’59, Forsberg ’89 (penalti).

Tragerea la sorţi a optimilor are loc vineri.