Ultima oră
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”
Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter
Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Baschet masculin | Vicecampioana CSM Oradea a învins DEAC Debrecen în primul amical din intersezon

Baschet Publicat pe 2 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Vicecampioana CSM Oradea a disputat marţi, în deplasare, primul meci amical din intersezon şi s-a impus în faţa formaţiei ungare DEAC Debrecen, scor 75-68 (40-37).

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38217/22151589/1/baschet.jpg

Programul meciurilor amicale următoare pentru jucătorii antrenaţi de Cristi Achim este: CSM Oradea – CSM Târgu Mureş (5 septembrie şi 6 septembrie, dar al doilea fără public), Szolnok – CSM Oradea (9 septembrie), plus cele din cadrul Turneului Memorial ”Toni Alexe”, CSM Oradea – Borac Cacak (12 septembrie) şi CSM Oradea – CS Vâlcea (14 septembrie).

Debutul în noul sezon va avea loc în 19 septembrie, atunci când vicecampioana României va susţine primul meci din cadrul turneului preliminar al Ligii Campionilor, cu Antwerp Giants, la Samokov.

Dacă nu se va califica mai departe, CSM Oradea va avea drept de joc în grupele FIBA Europe Cup, fiind repartizată în grupa C, cu echipele AEK Larnaca, Aliaga Petkimspor şi câştigătoarea din preliminarii, dintre BC Dnipro/Corona Braşov.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Baschet

Ultimele articole Toate articolele