VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Bătălie acerbă pentru podium în Franţa. Lyon a făcut scor cu Marseille. Rezultatele înregistrate

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2022

Olympique Lyon a învins în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Franţei.

Au marcat Lukeba ’55, Dembele ’76 şi Ekambi ’88.

Celelalte rezultate de duminică:

Troyes
– Lille 3-0

Au marcat: Tardieu ’43 (penalty), ’86 (penalty), Ugbo ’55 (penalty)

În minutele 50 şi 68, de la oaspeţi au fost eliminaţi Sanches şi Yilmaz.

Brest – Clermont 2-0

Au marcat: Brassier ’60, Mounie ‘62

În minutul 22, de la Brest a fost eliminat Del Castillo.

A marcat: Delort ‘74

Paris Saint-Germain este câştigătoarea titlului naţional, fiind pe primul loc în clasament, cu 79 de puncte. Marseille este pe locul doi, cu 65 de puncte, în timp ce poziţia a treia este ocupată de Rennes, cu 62 de puncte, la egalitate cu Monaco.