LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii au dominat prima repriză, însă scoţienii au echilibrat jocul. Intervenţie fantastică a lui McGregor LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii au dominat prima repriză, însă scoţienii au echilibrat jocul. Intervenţie fantastică a lui McGregor
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

Bătălie acerbă pentru podium în Franţa. Lyon a făcut scor cu Marseille. Rezultatele înregistrate

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2022

Olympique Lyon a învins în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Franţei.

Au marcat Lukeba ’55, Dembele ’76 şi Ekambi ’88.

Celelalte rezultate de duminică:

Troyes
– Lille 3-0

Au marcat: Tardieu ’43 (penalty), ’86 (penalty), Ugbo ’55 (penalty)

În minutele 50 şi 68, de la oaspeţi au fost eliminaţi Sanches şi Yilmaz.

Brest – Clermont 2-0

Au marcat: Brassier ’60, Mounie ‘62

În minutul 22, de la Brest a fost eliminat Del Castillo.

A marcat: Delort ‘74

Paris Saint-Germain este câştigătoarea titlului naţional, fiind pe primul loc în clasament, cu 79 de puncte. Marseille este pe locul doi, cu 65 de puncte, în timp ce poziţia a treia este ocupată de Rennes, cu 62 de puncte, la egalitate cu Monaco.