Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos
LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start LIVE VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern
"E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV "E de la ţară, nu ştiu de unde vine băiatul ăsta. Giuleştiul e templul fotbalului românesc". Continuă scandalul dintre Paul Iacob şi galeria Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj Comunicatul de ultimă oră emis de "U" Cluj
A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium A fost numit "tricolorul" lunii aprilie. Surpriză mare pe podium

Bayern Munchen i-a prelungit contractul unuia dintre cei mai promiţători fotbalişti din lot

Bayern Munchen Publicat pe 15 oct 2021

Fundaşul dreapta croat Josip Stanisic şi-a prelungit contractul cu Bayern Munchen, conform anunţului oficial făcut de clubul german.

Apărătorul lateral în vârstă de 21 de ani a evoluat în şaşe meciuri din cele şapte partide disputate de Bayern în Bundesliga, în acest sezon.

De asemenea, acesta a prins minute şi într-o partidă de Liga Campionilor, respectiv a jucat opt minute spre finalul victoriei cu Barcelona, scor 0-3 pe Camp Nou. Stanisic a mai evoluat 88 de minute şi în Supercupa Germaniei câştigată de bavarezi în faţa marii rivale Borussia Dortmund.

Josip Stanisic este un produs 100 % al bavarezilor. În cariera sa a mai jucat până acum pentru Bayern Munchen II şi pentru Bayern Munchen U19.

3,5 milioane de euro este cota de piaţă a fundaşului cu două selecţii în tricoul vicecampioanei mondiale Croaţia, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.

Contractul lui Josip Stanisic a fost prelungit de către Bayern Munchen până în anul 2025.