Recomandări ale Ministerului de Interne pentru spectatorii români de la JO Recomandări ale Ministerului de Interne pentru spectatorii români de la JO
Destinaţie nouă pentru Alexandru Buziuc, fostul atacant al celor de la FCSB Destinaţie nouă pentru Alexandru Buziuc, fostul atacant al celor de la FCSB
Oficiali români delegaţi la semifinala Italia - Spania de la EURO U19 Oficiali români delegaţi la semifinala Italia - Spania de la EURO U19
Gimnastul Andrei Muntean, primul antrenament pe podiumul de competiţie din Arena Bercy Gimnastul Andrei Muntean, primul antrenament pe podiumul de competiţie din Arena Bercy
NEWS ALERT | Mihai Stoichiţă a anunţat decizia Comisiei Tehnice! Antrenorul care va fi ofertat de FRF NEWS ALERT | Mihai Stoichiţă a anunţat decizia Comisiei Tehnice! Antrenorul care va fi ofertat de FRF
Timişoara va găzdui o competiţie de Pangration, unul din cele mai vechi sporturi din lume Timişoara va găzdui o competiţie de Pangration, unul din cele mai vechi sporturi din lume

Belgianul Jasper Philipsen a câştigat etapa a zecea a Turului Franţei

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 9 iul 2024

Rutierul belgian Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) a câştigat etapa a zecea a Turului Franţei.

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) s-a impus la sprint la capătul celei de-a 10-a etape, de la Orléans la Saint-Amand-Montrond (187,3 km), parcursă într-un ritm foarte lent.

Deţinătorul tricoului verde, Biniam Girmay (Intermarché-Wanty), a ocupat locul al doilea, în faţa germanului Pascal Ackermann (Israel-Premier Tech).

Slovenul Tadej Pogacar (UAE Emirates) rămâne pe primul loc în clasamentul general.