Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

Bergodi îşi felicită jucătorii pentru meciul cu FC Argeş: "Sunt mulţumit de rezultat"

Sepsi OSK Publicat pe 24 iul 2022

Sepsi a continuat forma bună cu un succes contra lui FC Argeş, 4-0, rezultat care l-a mulţumit pe deplin pe Cristiano Bergodi.

La finalul partidei din Covasna, Bergodi s-a declarat foarte mulţumit de prestaţia fotbaliştilor săi şi i-a evidenţiat pe Cosmin Matei şi Marius Ştefănescu, marcatorii golurilor de 1-0, respectiv 3-0.

"Importante sunt cele 3 puncte pe care le-am luat contra unei echipei grele. A două repriză a fost fantastică. Nu e uşor pentru nimeni să joci contra unei formaţii bine organizate. După primul gol, atunci ei s-au deschis şi noi am profitat. Cosmin Matei este un jucător care are o calitate tehnică foarte bună.

Are libertate, trebuie să nu fie previzibil. Fantezia lui ne poate ajuta. Marius Ştefănescu e un jucător polivalent, poate juca pe oricare poziţie din spatele vârfului. Toată echipa a jucat bine, nu doar ei. Sunt mulţumit de rezultat", a spus Bergodi, la flash-interviul de după meci.

După o primă repriză echilibrată, Matei a deschis scorul în minutul 49, când a transformat penalty-ul dictat de Viorel Flueran pentru un henţ în careu al lui Cestor. În minutul 60, Mitrea a făcut 2-0, cu capul, după o centrare a lui Ştefănescu, iar la trei minute distanţă Matei l-a servit perfect pe Ştefănescu pentru 3-0. Pe final, în minutul 80, Golofca a punctat pentru un 4-0 clar, după ce şutul lui Damaşcan lovise bara.

Sepsi ajunge, astfel, la patru puncte în primele două etape şi atacă cu încredere returul cu Olimpija Ljubljana, de joi. FC Argeş rămâne cu trei puncte, iar runda viitoare va înfrunta U Cluj pe teren propriu.