VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Bergodi, mulţumit de lotul actual. ”Nu avem nevoie de cine ştie ce. Trebuie să facem o evaluare”

Sepsi OSK Publicat de Daian Cutu pe 17 dec 2022

Sepsi OSK a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a 21-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul prin Nicolae Păun, care a înscris în minutul 30. Tudorie a majorat diferenţa la 2-0 în minutul 51, cu un lob din şase metri. Oaspeţii au revenit cu un gol din penalti, după o fază pe care arbitrul Iulian Dima a verificat-o la VAR. A executat Mamadou Thiam şi a înscris. Sepsi se află pe locul 6 în clasament, cu 32 de puncte.

Cristiano Bergodi s-a declarat mulţumit de lotul covăsnenilor şi a punctat faptul că urmează o evaluare, atunci când a fost întrebat despre campania de transferuri.

”Am câştigat în mai şi iulie Cupa şi Supercupa. Am ajuns în sferturile Cupei şi suntem pe loc de play-off. Sunt bucuros, dar nu pot să spun că e cel mai bun sezon. Mi-am atins întotdeauna obiectivele unde am mers.

Nu avem nevoie de cine ştie ce. Trebuie să facem o evaluare şi apoi vom vedea. Am un lot omogen, toţi jucătorii pot fi titulari. Sunt mulţumit de ce am la dispoziţie. E un grup receptiv. Nu cred că vor veni jucători”,