O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia
Gabi Tamaş revine pe teren Gabi Tamaş revine pe teren
NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova NEWS ALERT | Lovitură grea încasată de CFR Cluj! Un titular s-a "rupt" şi ratează derby-ul cu Universitatea Craiova
Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă" Ciprian Marica a numit atacantul care nu are voie să lipsească de la Campionatul European! "Este cel mai în formă"
VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers VIDEO | Madison Square Garden s-a cutremurat! Final nebun în meciul câştigat de New York Knicks împotriva Philadelphiei 76ers

Bianca Andreescu a învins-o pe Emma Răducanu în primul tur de la Miami Open

Tenis Publicat pe 22 mar 2023

Jucătoarea de tenis canadiană de origine română, Bianca Andreescu a învins-o miercuri în primul tur de la Miami Open pe sportiva britanică de origine română Emma Răducanu.

Într-un meci care a durat 2 ore şi 33 de minute, Bianca Andreescu (22 de ani, nr. 31 WTA) a dispus în trei seturi de Emma Răducanu (20 de ani, nr. 72 WTA). Bianca şi-a adjudecat primul set cu 6-3, iar Emma s-a impus în cel de-al doilea cu 6-3. Setul decisiv a fost câştigat de jucătoarea canadiană cu 6-2.

În turul al doilea Bianca Andreescu o va înfrunta pe Maria Sakkari, din Grecia, favorita nr. 7 a turneului de la Miami. Sakkari are 27 de ani şi ocupă locul 10 WTA.

În anul 2021, cele două jucătoare s-au întâlnit în semifinale la Miami Open, iar Bianca s-a impus cu 7-6, 3-6, 7-6, calificându-se în finală, unde s-a retras în timpul setului al doilea.