Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
 LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! A început meciul LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! A început meciul
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. Gazdele au egalat în minutul 90+2.

În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar.

Bogdan Andone, antrenorul moldovenilor, a declarat căeste dezamăgit de modul în care elevii săi au ratat victoria, ce ar fi putut cântări enorm în salvarea de la retrogradare.

”Am făcut nişte cadouri. Faulturi făcute fără discernământ. Trebuie să învăţăm din aceste lucruri, să nu le repetăm. E un punct care se adaugă la zestre, ar fi fost bune 3, e clar. Ăsta e fotbalul. Am jucat mult mai bine 11 la 11. Am avut 3 ocazii monumentale, nu le-am fructificat.

E greu să îţi creezi multe ocazii în situaţia în care suntem noi. Jucăm fiecare meci cu sabia deasupra capului. Trebuie să uităm şi să ne pregătim pentru meciul următor. Va fi o partidă importantă. Dinamo e un adversar direct, jucăm acasă, o să avem nevoie şi de ajutorul publicului.

Cred că astăzi am demonstrat că suntem o echipă periculoasă, că putem pune probleme”