Ultima oră
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă
Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă” Carlo Ancelotti a anunţat ce îl aşteaptă pe Neymar la Cupa Mondială: ”Calitatea lui poate aduce o contribuţie importantă”
Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop” Leo Messi a împlinit 39 de ani. Anunţul starului argentinian de ziua sa: ”Într-o zi, corpul meu va spune stop”

Bogdan Racoviţan, emoţionat de felul în care fanii români au cântat imnul: „Mi s-a făcut pielea de găină”

EURO 2024 Publicat pe 28 iun 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40226/21646874/1/racovitan-capt-video.png

Bogdan Racoviţan a declarat, vineri, că l-a emoţionat foarte mult momentul în care la Euro 2024 s-a cântat pentru prima dată imnul României.

  • Suporterii pot urmări toate meciurile turneului final Euro 2024, în direct, în Parcul Titan, pe Insula Euro! În fiecare seară, un DJ va întreţine atmosfera pe insulă. Pe 2 iulie, la ora 21 00,  dupa meciul Romania-Olanda, va concerta Cabron. Evenimentul este susţinut de Betano si Hidroelectrica.

„E o bucurie imensă, cea mai mare bucurie să vedem români alături de noi, să vezi români din toată ţara mândri. Când s-a cântat imnul pentru prima oară mi s-a făcut pielea de găină. A cântat tot stadionul. Am crezut că jucăm la noi acasă. Şi s-a cântat încă o dată în timpul meciului. Am simţit mândrie”, a spus Racoviţan.

El este de părere că tricolorii trebuie să continue la fel ca până cum la Euro. “Cred că trebuie să continuăm pe drumul nostru, ca până acum. Ne vom lupta, vom da totul pe teren. Important e să nu avem regret după meci”.

Racoviţan s-a născut la Dijon, în Franţa, dar iubeşte România: Mă simt sută la sută român, cum mă simt şi francez. Nu e uşor când eşti născut în străinătate. Fac greşeli când vorbesc, dar iubesc România, am venit mereu cu toată inima şi nu am simţit niciodată o diferenţă”.

Următorul meci al tricolorilor, cel din faza optimilor, se va juca marţi, 2 iulie, de la ora locală 18:00 (19:00 în România), la München, cu selecţionata Ţărilor de Jos.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

EURO 2024

Ultimele articole Toate articolele