Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami

Bournemouth l-a cedat pe Alexandru Dobre la Dijon, pentru 1.1 milioane de euro

Stranieri Publicat pe 12 aug 2020

Alexandru Dobre a lăsat Bournemouth pentru Dijon. Românul a acceptat să facă trecerea în Ligue 1, anunţă ProSport, şi va fi adversarul lui Ciprian Tătăruşanu. Suma de transfer se ridică la 1.1 milioane de euro, dar englezii nu au vrut doar atât. Contracul dintre cele două cluburi mai prevede un procent de 20% dintr-un eventual viitor transfer.

În vârstă de 21 de ani, Dobre era legitimat la Bournemouth din 2016, fiind adus de la FC Viitorul Mihai Georgescu. În toată această perioadă, însă, românul a jucat doar un meci pentru "cireşe".  În ianuarie anul acesta, Dobre a evoluat zece minute în succesul cu 4-0 contra lui Luton Town, din turul al treilea al Cupei Angliei, după care a fost împrumutat la Wigan Athletic.

Tot sub formă de împrumut de la Bournemouth, Dobre a mai evoluat la Bury, Rochdale şi Yeovil Town.