”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Brad Binder a recuperat fabulos şi a câştigat cursa de sprint din cadrul MP al Argentinei

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2023

KTM a produs surpriza în cursa de sprint din cadrul Marelui Premiu al Argentinei la MotoGP. Plecat de pe 15 din grilă, Brad Binder a recuperat fabulos şi a reuşit să se impună.

Sud-africanul a obţinut un succes la photo finish în faţa lui Marco Bezzecchi, de la echipa lui Valentino Rossi, podiumul fiind completat de colegul său, Luca Marini.

Cel care a plecat primul, Alex Marquez a fost abia al 5-lea, la aproape 2 secunde şi jumătate în spatele lui Binder. Liderul clasamentului general şi campionul en-titre, Francesco Bagnaia a fost pe 6.

Campionul en-titre a început lansat

Italianul Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo) a câştigat Grand Prix-ul Portugaliei la MotoGP, prima etapă a Campionatului Mondial de motociclism viteză.

Bagnaia a câştigat în acest weekend şi cursa sprint de la Portimao.

Duminică trecută, pe locul doi s-a clasat spaniolul Maverick Vinales (Aprilia) şi pe trei a terminat italianul Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team).