Ultima oră
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite
Fostul dinamovist este reticent cu privire la ultimul transfer al lui ”câinilor”. ”24 de meciuri sunt cam puţine” Fostul dinamovist este reticent cu privire la ultimul transfer al lui ”câinilor”. ”24 de meciuri sunt cam puţine”
Bomba verii! Andrei Ivan, revenire de senzaţie Bomba verii! Andrei Ivan, revenire de senzaţie

BREAKING NEWS ǀ Milionarul care a investit o avere vrea să revină în Superligă la o echipă de mare tradiţie

Superliga Publicat pe 22 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/20959991/1/uta-arad-fcsb-cupa-romaniei-grupa-b-19-10-2022-1.jpg

UTA, penultima clasată din Superligă, a primit o veste excelentă ce ar putea contribui la salvarea ”Bătrânei Doamne” de la retrogradare dacă se concretizează.

Formaţia arădeană, cunoscută drept ”campioana provinciei” până la momentul în care CFR Cluj a depăşit-o la numărul de titluri câştigate, prezintă interesul oamenilor de afaceri în ciuda situaţiei sportive dezamăgitoare.

Afaceriştii care şi-a fi dorit să preia frâiele UTA-ei în vară, Simion Apreutese, Cătălin Juncan, Marius Grada şi Rudolf Vizental, nu şi-au retras oferta făcută către actuala conducere.

Şi mai important, însă, este că fostul patron Nicolae Bara (68 de ani) şi-ar dori să se întoarcă la UTA după o pauză de aproape 15 ani, informează publicaţia online ProSport.

Bara a condus clubul între anii 2006-2008 şi a investit aproximativ 8 milioane pentru UTA. El a ieşit din fotbal cu o mare dezamăgire, după ce s-a simţit trădat de Gheorghe Falcă, fostul edil al Aradului, şi de Sandu Ion, care îi era partener în conducerea ”Bătrânei Doamne”.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele