VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

Budescu trage un semnal de alarmă după meciul cu CS Hunedoara. "Ne-am precipitat. Trebuie să ne punem semne de întrebare" VIDEO

FCSB Publicat de Andrei Ionascu pe 23 sep 2021

FCSB s-a calificat cu emoţii în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins în deplasare, cu scorul de 5-3, pe CS Hunedoara, echipă din liga a treia, după prelungiri, în direct pe Look Sport+ şi www.primaplay.ro. Constantin Budescu a jucat 120 de minute, dar nu a reuşit să-şi treacă numele pe lista marcatorilor. Mijlocaşul a tras un semnal de alarmă în privinţa lipsei de concentrare după ce FCSB a condus cu 3-0.

La Hunedoara, în faţa a aproximativ 8.000 de spectatori, au marcat: Vlad (58’), Hergheligiu (70’), Simon (83’) / Stoica (19’, 50’), Oaidă (31’), Musi (95’), Valentin Gheorghe (98’).

"Este bine că ne-am calificat mai departe. Am avut 3-0, apoi ne-am relaxat. Am luat un gol, după care ne-am precipitat. La 3-3, am început să jucăm din nou. E păcat, pentru că am făcut 55 de minute bune. Da, legăm victoriile. Merităm felicitări pentru primele 55 de minute, dar trebuie să ne punem semne de întrebare pentru cele trei goluri primite, nu trebuia să se întâmple asta. Urmează un meci cu Clinceni, vrem să luăm cele trei puncte şi să continuăm parcursul bun", a spus Constantin Budescu.