Ultima oră
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”
Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Ca în fotbalul mare. UTA Arad a vândut 1.000 de abonamente într-o zi

Superliga Publicat pe 21 aug 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/19457869/1/balint.jpg


Aflată la primul sezon pe prima scenă a fotbalului românesc după 12 ani de absenţă, UTA Arad e echipa din Casa Liga 1 care punctează cel mai rapid la capitolul suporteri. Într-o singură zi, arădenii au reuşit să vândă 1.000 de abonamente pentru noul sezon.
 
Promovată de pe primul loc din Liga 2, UTA a început o campanie activă pe piaţa transferurilor, iar planurile mari puse la cale la Arad se reflectă şi în entuziasmul cu care suporterii aşteaptă următoarea stagiune. Vineri, "Bătrâna Doamnă" a anunţat că a avut nevoie de doar 24 de ore pentru a vinde 1.000 de abonamente, în condiţiile în care noul stadion din Arad are o capacitate de 12.000 de locuri: "E o emulaţie foarte mare în jurul echipei, mai ales datorită acestui stadion, unul dintre cele mai frumoase din ţară. Din păcate, nu putem avea spectatori în continuare. Suporterii noştri sunt foarte importanţi pentru club şi le mulţumim pentru tot ce fac. Doar ieri, când am început să vindem abonamente, s-au dat aproape 1.000, chiar dacă suporterii ştiu că nu se poate intra pe stadion", a declarat Claudiu Drăgan, oficial al arădenilor, la PRO X.
 
Preţul abonamentelor puse în vânzare:
  • Peluză - 300 de lei
  • Tribuna II - 450 de lei
  • Tribuna I - 600 de lei
  • VIP - 2000 de lei
UTA Arad începe sezonul 2020/2021 din Casa Liga 1 în deplasare la Viitorul, sâmbătă, de la 15:30, live pe Look Plus.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele