Ultima oră
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial

Campioană europeană cu Norvegia, Emilie Arntzen şi-a prelungit contractul cu CSM Bucureşti

Handbal Publicat pe 2 dec 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20937823/1/emilie-arntzen.jpg

Vicecampioana la handbal feminin CSM Bucureşti a anunţat, vineri, prelungirea contractului cu jucătoarea norvegiană Emilie Hegh Arntzen.

Proaspăt încoronată regină a Europei cu reprezentativa Norvegiei, persoana responsabilă cu răspândirea energiei pozitive în echipă şi mereu acolo unde este nevoie de ea, atât în defensivă, cât şi în atac, Emilie Hegh Arntzen continuă la CSM Bucureşti!

Credem cu tărie în continuitate şi ne dorim un grup omogen, condiţii esenţiale pentru progres şi succes! Emilie rămâne astfel să ne încânte cu zâmbetul său şi visează la un nou trofeu de Liga Campionilor, alături de CSM Bucureşti!”, a precizat CSM Bucureşti în mesajul de vineri.

La rândul său, handbalista nordică a declarat: ”Sunt foarte fericită să îmi prelungesc contractul cu CSM Bucureşti! Mi-a plăcut la nebunie să joc aici şi aştept cu nerăbdare restul sezonului, precum şi ceea ce ne este rezervat pentru viitor!”.

Palmaresul lui Arntzen, campioană europeană în 2022 cu Norvegia, mai include bronzul olimpic în 2016, aur şi argint mondial (2021 şi 2017), precum şi alte trei medalii de aur la Europene (2014, 2016, 2020).

În 2021 a câştigat Liga Campionilor, cu Vipers, şi are şi patru titluri de campioană naţională în Norvegia. În carieră a mai evoluat la Gjerpen IF şi Byasen HE.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele