Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau Pleacă Rrahmani din Giuleşti? Bergodi a făcut anunţul pe care toţi fanii Rapidului îl aşteptau
Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie Au bătut palma! Manchester City a realizat un transfer ce va intra în istorie
Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor” Discuţia dintre Edi Iordănescu şi Mircea Lucescu. ”Am ascultat, nu am intervenit în discuţia lor”
Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua

Canada şi Australia vor juca în finala Cupei Davis

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2022

Echipa de tenis a Canadei a învins sâmbătă Italia, la Malaga, scor 2-1, şi va juca în finala Cupei Davis, împotriva Australiei.

Canada s-a impus cu 2-1 în semifinala disputată în compania Italiei deşi italienii au câştigat primul meci, Lorenzo Sonego învingându-l în trei seturi pe Denis Shapovalov, scor 7-6(4), 6(5)-7, 6-4. Însă nord-americanii au egalat după victoria cu 6-3, 6-4 a lui Felix Auger-Aliassime în faţa lui Lorenzo Musetti şi au obţinut victoria şi calificarea în urma succesului de la dublu, unde dublul Felix Auger-Aliassime / Vasek Pospisil a învins în două seturi, scor 7-6(2), 7-5, cuplul italian Matteo Berrettini / Fabio Fognini.

În finală, Canada va juca împotriva Australiei.