VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi
Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

Cardoso, după meciul cu FCSB, în care a ratat o sumedenie de ocazii. ” E greu fără niciun obiectiv, dar trebuie să fim profesionişti”

Gaz Metan Mediaș Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2020

FCSB a câştigat în deplasare, cu scorul de 1-0, pe teren celor de la Gaz Metan Mediaş, reuşind astfel prima victorie în campionat, de la reluare. Ionuţ Vînă a marcat unicul gol, în prima repriză.

Dumitru Cardoso a avut trei şanse importante în prima repriză de a marca şi a schimba astfel soarta partidei. Atacantul italian de origine română nu a reuşit însă să se lipească de gol

"Trebuie să mergem inainte şi să ne gândim la sezonul viitor. Am incercat. Am stat o lună cu suspendarea şi a fost greu să îmi menţin tonusul. Am pierdut, trebuie să mergem inainte. E greu fără niciun obiectiv, dar trebuie să fim profesionişti. Clubul trece printr-un moment greu, dar trebuie să privim înainte şi să fim uniţi. Astăzi nu avem scuze, cu tot respectul, dar am jucat cu nişte copii. Nu ai prea multe scuze. Viitorul meu, nu ştiu? Vedem. Mai am un an de contract, dar vedem. Înainte de pandemie aveam oferte, dar acum nu am vorbit cu agentul meu. Nu ştiu, mai avem un meci şi vedem apoi. Trebuie să fiu profesionist până la capăt", a declarat Cardoso, imediat după meci.