VIDEO | Mai poate fi Alex Mitriţă ignorat de selecţioner?! ”Am vrut să arăt că merit” VIDEO | Mai poate fi Alex Mitriţă ignorat de selecţioner?! ”Am vrut să arăt că merit”
VIDEO | Farul – Universitatea Craiova 3-3. Fenomanelul Mitriţă face remontada de la 0-3 în ultimele minute VIDEO | Farul – Universitatea Craiova 3-3. Fenomanelul Mitriţă face remontada de la 0-3 în ultimele minute
Numeroase persoane au fost puse sub acuzare în cadrul unei vaste anchete privind vânzarea ilegală de bilete la FC Porto Numeroase persoane au fost puse sub acuzare în cadrul unei vaste anchete privind vânzarea ilegală de bilete la FC Porto
Omul care conduce din ”umbră” FCSB? Gigi Becali, doar ”antrenorul” despre care se discută la TV: ”A ştiut să conducă. Mititelu nu l-a avut pe unul ca el!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | CSO Voluntari conduce cu 2-0 la general pe FC Argeş Piteşti, în finala mică a Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari conduce cu 2-0 la general pe FC Argeş Piteşti, în finala mică a Ligii Naţionale
Sepsi renunţă la jucători cu experienţă şi pregăteşte aducerea unui atacant. ”Deja ştiţi 3” Sepsi renunţă la jucători cu experienţă şi pregăteşte aducerea unui atacant. ”Deja ştiţi 3”

Care este secretul din spatele formei de invidiat a lui Florinel Coman! Detalii din interior: ”De când face asta, este alt om!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 1 mar 2024

Echipa FCSB a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 16, după ce Târnovanu a respins lovitura de cap a lui Robert Popescu, balonul a ajuns la Dumiter şi acesta a înscris pentru 1-0.

Florinel Coman a trimis în bară, în minutul 24, dar la pauză FC Voluntari a intrat cu avantaj minim. La pauză Charalambous a efectuat trei schimbări şi bucureştenii au egalat în minutul 48. Florinel Coman a înscris din careu, cu un balon excelent plasat şi scorul a devenit 1-1. După şase minute tot Coman a reuşit să pătrundă cu mingea la picior în careul gazdelor, trimiţând pe lângă Jesus Fernandez, la colţul lung şi FCSB a trecut în avantaj, 2-1.

Florinel Coman a a juns la 14 goluri marcate în acest campionat, egalându-l pe colegul său, Darius Olaru, în clasamentul golgeterilor. 2-1 a fost şi scorul final, iar în clasament, FCSB a ajuns din nou la o diferenţă de zece puncte faţă de echipa de pe locul secund, Rapid Bucureşti.

După meci, Becali a avut o intervenţie la Prima Sport. Patronul FCSB a vorbit despre joc şi despre evoluţia lui Florinel Coman. Omul de afaceri a părut foarte mulţumit de şeptarul echipei şi a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui. Becali a dezvăluit care este secretul din spatele evoluţiilor din acest sezon ale lui Florinel Coman.

”De când face asta, este alt om!”

”Este alt om. Asta pentru că are duhovnic. El se spovedeşte, el se împărtăşeşte. El alt om”, a spus Gigi Becali, la Prima Sport.

Elevii lui Charalambous au 61 de puncte, în timp ce FC Voluntari are 27 de puncte, şi ocupă locul 14.