Ultima oră
Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16 Procedură disciplinară nouă în cazul comportamentului neadecvat al suporterilor/părinţilor la meciurile de juniori U7-U16
Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important Elias Charalambous şi-a dat acordul! Revine pe banca tehnică şi va antrena într-un campionat important
Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială Veste uriaşă pentru Istvan Kovacs! Arbitrul român va conduce de la centru un meci plin de staruri la Cupa Mondială
”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV ”Exigent şi dur”. Daniel Pancu a pus Rapidul la treabă. Cum îl descriu fotbaliştii după primele antrenamente | EXCLUSIV
Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul Portarul Senegalului, indisponibil pentru meciul cu Irakul
CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV CFR Cluj dă primul tun pe piaţa transferurilor. Varga transferă un jucător cu Atletico Madrid şi Aston Villa în CV

Cariera fotbalistului pentru care FCSB a plătit un milion de euro este blocată: "Aveam nevoie de el, dar nu putem semna!" | EXCLUSIV

Superliga Publicat de Sergiu Crăciun pe 6 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Cariera lui Răzvan Oaidă (28 de ani) se află în stand-by de mai multe luni după ce a denunţat contractul său cu Universitatea Cluj, ultima echipă la care a fost legitimat.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38109/22434855/1/fcsb-uta-arad-superliga-superbet-16-10-2022.jpg

Mijlocaşul crescut la Wolverhampton şi Brescia a semnat cu ardelenii în 2024, însă a bifat doar 7 meciuri în tricoul "studenţilor", iar în acest sezon nu a apărut deloc pe gazon.

În toamna anului trecut, Oaidă şi-a denunţat contractul său cu echipa de pe Cluj Arena pentru justă cauză, însă comisiile federale nu i-au dat dreptate iar jucătorul a apelat la Tribunalul de Arbitraj Sportiv.

Sepsi l-a vrut, dar s-au ferit de transfer!

În luna ianuarie a acestui an, Sepsi, grupare care evoluează în Liga 2, a vrut să-l transfere pe jucătorul pentru care FCSB a plătit un milion de euro în 2019.

Cu toate că erau gata să-l transfere, covăsnenii au căzut în mijlocul unui scandal, întrucât Oaidă nu avea voie să se antreneze cu altă echipă astfel că au renunţat la mutare, după cum a anunţat chiar patronul echipei, Laszlo Dioszegi.

"Nu a semnat, doar am discutat. I-am spus că dacă îşi rezolvă problema, îl aşteptăm să vină să semneze. Nu e jucătorul lui Sepsi, nu ştiu al cui e, dar nu a primit avizul de a semna undeva.

Nu a fost jucătorul nostru. Nu ştiu ce face. Noi i-am spus atunci că dacă îşi rezolvă treaba, normal că putem semna un contract pentru că e un jucător bun, noi aveam nevoie în Liga de 2. Nu ştiu cu cine se antrenează, dar la noi sigur nu", a spus Laszlo Dioszegi, în exclusivitate pentru Prima Sport.

Indiferent de cum se va termina litigiul cu "U" Cluj, Oaidă va rămâne jucător liber de contract la finalul sezonului şi va putea semna cu orice echipă. Cariera sa se află pe o pantă descendentă, fiind cotat acum la doar 200.000 de euro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele