Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători Semimaratonul Bucureşti, la a 13-a ediţie. Sunt aşteptaţi 10.000 de alergători
Andy Murray va reveni după accidentare la Geneva Open Andy Murray va reveni după accidentare la Geneva Open
Chinezul Ma Long nu îşi va apăra titlul olimpic la tenis de masă Chinezul Ma Long nu îşi va apăra titlul olimpic la tenis de masă
Tom Cruise, star al ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice Tom Cruise, star al ceremoniei de închidere a Jocurilor Olimpice
Claudiu Niculescu şi-a dat demisia de la Şelimbăr! Claudiu Niculescu şi-a dat demisia de la Şelimbăr!
Se anunţă nebunie pe Arena Naţională la derby-ul FCSB - CFR Cluj! „Roş-albaştri” vor să bată recordul de audienţă all-time Se anunţă nebunie pe Arena Naţională la derby-ul FCSB - CFR Cluj! „Roş-albaştri” vor să bată recordul de audienţă all-time

Carlo Casap, gol după o pauză de 560 de zile. ”Acest club mereu o să îşi dorească în play-off şi apoi să se bată cât mai sus”

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 19 oct 2020

Viitorul Constanţa a obţinut o victorie muncită pe terenul celor de la FC Voluntari, scor 2-0, în penultima partidă a etapei VII din Casa Liga 1. Este al patrulea meci consecutiv fără înfrângere pentru ”trupa de la malul mării”.

Golul izbăvirii a venit în minutul 90+3 de la Carlo Casap, care a profitat de o greşeală mare în apărarea Voluntariului şi l-a învins cu sânge rece pe Rîmniceanu.

Fotbalistul a pus capăt unei secete de 560 de zile. Ultimul său gol a fost marcat pe 8 mai 2019, într-un Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa 1-4.

„A fost un meci greu, suntem o echipă, cred că am meritat victoria. Am avut un start mai greoi, dar începem să ne facem toate automatismele. Eu zic că o să avem un sezon foarte bun. Eu sunt pregătit şi când se mizează pe mine, o să dau sută la sută.

Acest club mereu o să îşi dorească în play-off şi apoi să se bată cât mai sus”, a declarat Casap, la flash-interviu.