Ultima oră
Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor Coreea de Sud - Cehia 2-1. Revenire de senzaţie a asiaticilor
Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări Mexic - Africa de Sud 2-0. Campionatul Mondial şi-a deschis porţile sub semnul spectacolului. S-au dictat trei eliminări
Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!" Anderson Ceara a vorbit pentru prima dată după transferul la FCSB: "Ne vedem curând!"
A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani" A jucat un rol cheie în aducerea lui Kopic la Dinamo, iar acum rupe tăcerea după ce croatul a plecat din Ştefan cel Mare: "La noi e o groapă fără fund în care toată lumea trebuie să arunce nişte bani"
Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final Mexicanul Julian Quinones a marcat primul gol al turneului final
OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid OFICIAL | Jose Mourinho a revenit la Real Madrid

Cătălin Cîrjan a tras linie după ce Dinamo a ratat obiectivul setat şi nu a prins un loc în Europa: ”Am avut şi ghinion. Terminăm sezonul foarte rău”

Dinamo Publicat pe 30 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/22462905/1/dinamo-bucuresti-rapid-bucuresti-play-off-superliga-superbet-26-04-2026-4.jpg

FCSB a învins vineri seara, în deplasare, scor 2-1 după prelungiri, formaţia Dinamo, în barajul pentru calificarea în Conference League. Cu eliminarea de aseară, Dinamo bifează al zecelea an fără prezenţă în competiţiile continentale.

Cătălin Cîrjan, căpitanul lui Dinamo, s-a arătat extrem de dezamăgit de rezultatul din derby, dar şi despre actualul sezon, ajuns acum la final. Căpitanul ”câinilor” le-a promis fanilor din Ştefan cel Mare că îşi vor repara greşeala sezonul următor, după ce vor face un cantonament bun!

”Ăsta este cuvântul, dezamăgire! Suntem foarte supăraţi. Eu cred că am avut un sezon bun, dar din păcate îl terminăm foarte rău. Nu sunt prea multe cuvinte de spus.

Cred că era echitabil un egal. Nu au fost multe ocazii de gol. A venit acea fază fixă din minutul 10. Apoi, am luat un gol pe o neatenţie şi asta a fost, din păcate.

Am avut şi puţin ghinion pentru ce s-a întâmplat cu George (n.r. Puşcaş) şi cu Popică (n.r. Alex Pop). Din păcate nu am avut un atacant de careu, dar până la urmă asta e! Am pierdut meciul şi cu asta rămânem.

Ne doream foarte mult să mergem în Europa, pentru că ăsta era obiectivul. Din păcate, nu am putut. Acum nu mai avem ce să facem. Trebuie să revenim mai puternici din sezonul următor. 

Suntem Dinamo şi trebuie să ne batem sus, an de an. Nu mai e nimic de făcut acum! O să mergem în cantonament şi o să ne pregătim pentru sezonul următor”, a declarat Cătălin Cîrjan, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele