Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Caz straniu. Sepsi nu ştie dacă poate folosi unul dintre cei mai buni jucători în finala cu FCSB: "E trist!". UPDATE | Decizia luată de Grozavu

Cupa României Publicat pe 22 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
UPDATE 19:00 | În cele din urmă, Sepsi a decis să nu îl folosească pe Istvan Fulop în finala Cupei României. Echipa trimisă în teren de Leo Grozavu: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, F. Ştefan – Deaconu, Vaşvari, Achahbar – Carnat, Karanovic, M. Ştefănescu.
 
//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19428793/1/aga.jpg

 
Fulop, unul dintre cei mai importanţi jucători ai covăsnenilor, a primit două cartonaşe galbene, unul în optimi şi unul în returul semifinalelor, şi se află, practic, într-o situaţie identică cu cea a lui Alexandru Vlad, pentru care Dinamo a sesizat Comisiile FRF. 
 
Speriaţi de gândul că ar putea pierde trofeul la masa verde, conducătorii celor de la Sepsi s-au îndreptat în mod oficial către FRF, pentru a şti dacă-l pot folosi pe Fulop, dar răspunsul nu a venit:  "Am făcut o adresă către compartimentul de  competiţii, către cel juridic, am cerut un poziţie oficială, din păcate n-am primit niciun răspuns. 
 
E un jucător de 30 de ani, cu mine a debutat în 2011, am crezut în el. are un aport în echipă, e jucător cu experienţă. M-a sunat şi nu am ştiut să-i dau un răspuns, i-am zis ca luăm o decizie înainte de meci, mai aştept răspunsul. Şi Leo Grozavu e supărat", a declarat Cornel Şfaiţer, preşedintele lui Sepsi, la Digi Sport.
 
Chiar dacă FRF nu le-a dat dreptare celor de la Dinamo în cazul lui Vlad, Sepsi nu e gata să-şi asume riscul: "S-a discutat mult pe cazul Vlad, la noi nu s-a sesizat nimeni. Unii spun că regulamentele sunt complementare, alţii nu. Eu zic că nu sunt regulamente corelate şi nu pot să risc folosirea lui Fulop. E trist că nu avem regulamente, în cazul Vlad, comisia nu a judecat pe fond. Dacă s-ar sesiza FCSB, comisia ar putea da un verdict nefavorabil", a mai punctat Şfaiţer.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele