Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Ce a spus Pep Guardiola după calificarea cu emoţii a lui Manchester City în play-off-ul Champions League

Champions League Publicat pe 30 ian 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Manchester City a învins miercuri seară cu 3-1 echipa FC Bruges şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor, spre marea uşurare a antrenorului Pep Guardiola, relatează AFP.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/21916495/1/profimedia-0776256769-3.jpg

  • PrimaPlay te trimite la o finală UEFA! Abonează-te pe 6 sau 12 luni şi eşti automat înscris în tragerea la sorţi! Alege abonamentul pe 12 luni şi primeşti 3 luni BONUS! Mai multe detalii găsiţi pe acest link.

„Am reuşit şi este timpul să ne bucurăm, pentru că a fost un sezon foarte, foarte dificil în Liga Campionilor. Ne-am zbătut mult, dar în cele din urmă am reuşit să ne calificăm. Prima repriză a fost foarte academică, nu am avut scânteia să o facem împotriva unei echipe care se apără foarte bine. (După pauză) ne-am ridicat moralul", a declarat Guardiola.

"Desigur, va fi foarte dificil în play-off, dar este peste două săptămâni (prima manşă) şi vom avea jucători reveniţi, precum şi noii recruţi, aşa că sperăm să facem două meciuri bune. Am suferit din cauza absenţelor tot sezonul. În trecut am fost incredibil de constanţi, dar acest sezon a fost instabil. Astăzi suntem uşuraţi că ne-am calificat, este încă un sezon lung, dar ne recuperăm puţin câte puţin", a adăugat el.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri