Ultima oră
Tragerea la sorţi a Superligii are loc azi, de la ora 15:00, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro Tragerea la sorţi a Superligii are loc azi, de la ora 15:00, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro
Paraguay - Australia 0-0. Rezultat favorabil ambelor formaţii Paraguay - Australia 0-0. Rezultat favorabil ambelor formaţii
Turcia - SUA 3-2. Victorie de consolare decisă de un gol în minutul 90+8 Turcia - SUA 3-2. Victorie de consolare decisă de un gol în minutul 90+8
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare

”Ce fel de penalty a fost ăsta? Dar e al treilea meci în care arbitrii sunt în lumina reflectoarelor”. Laszlo Balint, atac dur la arbitraj, după eşecul cu Dinamo

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 31 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19942197/1/bali.jpg

Dinamo a învins UTA, 1-0, în direct pe Look Sport+, şi a făcut un mare pas înainte în lupta pentru titlu. Sorescu a adus cele trei puncte de la Arad cu un gol marcat în minutul nouă, din penalty, iar echipa lui Jerry Gane a ajuns la doar trei puncte de Chindia, formaţia de pe locul al şaselea.

Imediat după fluierul de final, Laszlo Balint a avut o ieşire nervoasă la adresa brigăzii de arbitrii pe care o acuză că a dat un penalty inexistent, care a dus la singura reuşită a partidei.

Faza controversată s-a produs în minutul 9.

”Ce fel de penalty a fost ăsta? Nu am vorbit până acum de arbitraj. Dar e al treilea meci în care arbitrii sunt în lumina reflectoarelor, e normal? Cu Argeş, la Iaşi, unde am avut penalty clar, ca lumina zilei, la Antal. Acum dă penalty, eu zic că acolo nu se dă. În plus, am avut un penalty super clar la Roger, despre ce vorbim? Haideţi să fim corecţi un pic, să ne respectăm. Mereu mi-am văzut de meseria mea, de echipa mea. Dar vin domnii arbitri şi fac ei, vor să centreze şi să dea cu capul. E foarte greu când începi meciul de la 0-1, cu o echipă bună ca Dinamo. Am avut situaţii mari de a marca, dar nu am reuşit, asta e problema noastră. Aici am păcătuit.

Ajungem în faţa porţii, am pus presiune pe adversari, am stat în jumătatea adversă, dar nu înscriem. Nici din fazele fixe nu am fost periculoşi, deşi am avut lovituri libere foarte bune. Asta este. E frustrant, nu ştiu ce să le zic băieţilor în vestiar. E al cincilea meci în 20 de zile pentru noi, sunt probleme musculare, s-a adunat oboseală. Şi vii la un aşa meci şi pierzi cum pierzi. Măcar să ştiu că am pierdut din cauza prostiei mele. S-au dat şapte penalty-uri împotriva noastră, suntem echipa cea mai dezavantajată. Domnul Cătălin Popa ne-a arbitrat şi cu FCSB, în deplasare, unde meciul a fost dezechilibrat din cauza unui penalty”, a spus Laszlo Balint, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele